Prawdziwe skupiska bakterii w Twoim domu. Zobacz na co trzeba zwrócić uwagę sprzątając dom

Brud, bakterie, kurz – chociaż chcemy, żeby nie było ich w naszych domach i mieszkaniach, niestety w niektórych miejscach bardzo lubią się zagnieżdżać. Gdzie najchętniej? Poznaj sześć miejsc często (i zupełnie niesłusznie) pomijanych w czasie sprzątania!

Sprawdzone sposoby na to, by Twoje okna lśniły czystością

Pragniesz, by Twoje okna wyglądały perfekcyjnie? Nie chcesz jednak spędzać nad nimi wielu godzin? W takim razie świetnie trafiłaś! W tym artykule przedstawiamy bowiem proste sposoby na to, by okna wyglądały znakomicie bez dużego wysiłku. Przekonaj się, że jest to możliwe! Zapraszamy do lektury!

4 domowe sposoby na czyszczenie piekarnika

Używasz go z pewnością niemal codziennie, więc po pewnym czasie jest on już niezbyt czysty (mówiąc delikatnie). Tak naprawdę pokrywa go warstwa brudu i kurzu, resztki jedzenia walają się tu i tam. To nie może tak wyglądać, prawda? Poznaj zatem nasze sprawdzone domowe sposoby na to, by piekarnik wyglądał jak nowy!

4 domowe sposoby na kamień w łazience

Niestety kamień ma to do siebie, że bardzo szybko osadza się w naszych łazienkach. Wygląda niezwykle nieestetyczne, chcemy więc szybko i skutecznie się go pozbyć. Czy jednak musimy uciekać się wyłącznie do środków chemicznych kupionych w sklepie? Nie, sprawdzą się domowe metody!

4 domowe sposoby na kurz

Problem z kurzem dotyczy z pewnością każdego domu i mieszkania. Pojawia się on znienacka i potrafi skutecznie popsuć nam humor. Musisz jednak wiedzieć, że możesz z nim walczyć nie tylko specyfikami ze sklepu, bowiem bardzo dobrze sprawdzą się także domowe sposoby. Jakie? Już wyjaśniamy!

Proste domowe sposoby na wyczyszczenie mosiądzu

Mosiężne elementy wyposażenia w domu czy mieszkaniu wyglądają wspaniale. Tego kruszcu używa się zwykle do tworzenia klamek i okuć. Kiedy mosiądz jest nowy i zadbany, prezentuje się cudownie, jednak zaniedbany nie wygląda dobrze. Możesz jednak to zmienić i przywróci mu dawną świetność. Poznaj nasze sprawdzone triki!

Psychologia kolorów, czyli kolory ścian, które sprawdzą się w Twoim mieszkaniu

W niektórych miejscach nie bez powodu czujemy się lepiej niż w innych. Zwykle chodzi o właściwe lub nieodpowiednie dobranie koloru ścian, które mogą przytłaczać, zasmucać, albo zbytnio pobudzać. Barwy mają na nas, ludzi, bardzo duży wpływ – mogą nas odstresować i orzeźwić, albo też stanowić obciążenie dla naszej psychiki. Jakich kolorów użyć w pokoju, by dobrze się w nim czuć?

4 kolory elewacji, które będą modne w 2019 roku!

Zastanawiasz się nad metamorfozą elewacji swojego domu? To dobry pomysł – na wiosnę warto zabrać się za taki remont. Z pewnością nurtuje Cię jednak pytanie, jaki kolor zastosować, by było stylowo, modnie i na czasie. Udało nam się dowiedzieć, jakie barwy będą królowały w 2019 roku!